وی اضافه کرد: برای راه‌اندازی این مراکز مجوز به کارگیری 24 نیرو و 400 ساعت مربی پاره وقت نیز از سوی مسئولان صادر شده است که با تامین این نیروها محدودیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی برای تامین نیروی این مراکز تا حدود بسیاری برطرف می‌شود.
مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی این 12 مرکز تعداد مراکز ثابت کانون در استان مرکزی به 43 مرکز افزایش می‌یابد، افزود: برای تجهیز مراکز جدید کانون 90 میلیون تومان از محل منابع داخلی کانون هزینه شده است و رایزنی‌هایی با استانداری برای اختصاص 100 میلیون تومان دیگر برای مراکز جدید مصوب در سفر مقام معظم رهبری به انجام رسیده است که انتظار می‌رود استان با پرداخت این مبلغ موافقت کند.
حقی با اشاره به اینکه بر اساس استانداردها به ازای هر 10 هزار نفر یک کانون پرورش فکری نیاز است با مناسب ارزیابی کردن وضعیت استان مرکزی از این نظر، اظهار داشت: در استان مرکزی تا پیش از راه‌اندازی این 12 مرکز، به ازای هر 5 هزار نفر یک کانون وجود داشت که با راه‌اندازی مراکز جدید سرانه استان مرکزی در این بخش از وضعیت مطلوبتری برخوردار می‌شود.
وی با اشاره به کمبودهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی کمبود پرسنل را بزرگ‌ترین معضل فراروی کانون دانست و بیان داشت: با وجود فعالیت‌های گسترده در این مجموعه هم‌اینک تنها 30 نفر به صورت رسمی از مجموع 165 نیروی فعال در این مجموعه در استخدام کانون پرورش فکری استان مرکزی هستند که می‌طلبد در این زمینه اقدامات لازم برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز از سوی مسئولان صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه در مجلس طرحی مصوب شده است که افراد فوق‌دیپلم با هفت سال سابقه و لیسانس با سه سال سابقه می‌توانند به استخدام کانون درآیند که در صورت تصویب نهایی آن تعداد بسیاری از کارکنان نیمه وقت، حق التدریسی و پیمانی شاغل در کانون به استخدام در می‌آیند و مشکلات نیروی انسانی نیز برطرف می‌شود.
مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی افزود: براساس استانداردها در هر مرکز کانون پرورش فکری کودکان باید حداقل دو نیروی فرهنگی، یک خدمه و دو نیروی پاره‌وقت فرهنگی فعالیت داشته باشد که هم‌اینک در هر مرکز تنها یک نیروی فرهنگی و 60 ساعت کار فرهنگی و یک خدمه حضور دارند.
به گفته حقی، مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراکز حاکمیتی هستند که امکان واگذاری امور آن به بخش خصوصی وجود ندارد و تنها مراکز انتشاراتی و فروش محصولات را می‌توان به این بخش واگذار کرد که در استان مرکزی مرکز انتشاراتی و یا فروش محصولات مربوط به کانون وجود ندارد.
مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی از کسب رتبه‌های مختلف هنری از سوی اعضای این کانون در مسابقات مختلف کشوری خبر داد و بیان داشت: در مسابقات نیایش و درس‌های دعا که بین مراکز کانون در سراسر کشور برگزار می‌شود اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی موفق به کسب عناوین برتر این مسابقات شده‌اند.
انتهای پیام/ط20.

/ 0 نظر / 2 بازدید