سخنان فرماندار کمیجان در نشست بررسی مشکلات دهستان خنجین

مرتضی وحیدزاده فرماندار کمیجان در نشست بررسی مشکلات دهستان خنجین گفت: این شهرستان از مناطق کمتر توسعه یافته استان مرکزی است که رفع محرومیت های آن نیاز به مساعدت جدی و تخصیص اعتبارات موثر دارد

نامناسب بودن جاده دسترسی، پوشش ناقص آنتن مخابراتی ، مشکلات آب و مرمت نشدن قناتهای منطقه، ضعف در خدمات طرح پزشک خانواده و کندی در روند گازرسانی به روستاها از جمله مشکلات این دهستان مطرح شد.

منبع : سایت استانداری مرکزی http://www.ostan-mr.ir/news.php?extend.2187

وی ، اجرایی نشدن طرح فاضلاب در اکثر مناطق این شهرستان ، وجود معضلاتی در آب بهداشتی برخی روستاها و کمبود اماکن ورزشی و کم بودن سهمیه کود شیمیایی را از جمله مشکلات این شهرستان عنوان کرد.
وحیدزاده گفت: دو شهر و پنج روستای کمیجان اینک از نعمت گاز طبیعی استفاده می کنند و اعتباراتی که برای دهیاریهای شهرستان مشخص شده در مرحله بررسی و توزیع است.
عباس رجایی نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: ایجاد زمینه شغلی پایدار در دهستان خنجین یکی از اولویتهای مهم برای این منطقه است که به رغم صدور مجوز ساخت مجتمع دامداری در خنجین هنوز این مهم اجرایی نشده است.
وی افزود: در صورت استقرار این مجتمع دامداری 40شغل پایدار در منطقه ایجاد می شود.
رجایی ، پیگیری برای ارتقای دهستان خنجین به بخش را از اقدامات انجام شده دانست که تا کنون به دلیل حد نصاب نبودن جمعیت این مهم عملی نشده است.
وی، خواستار تعیین تکلیف فوری چاههای غیرمجاز آب و اجرای برنامه برای مرمت قنوات خنجین برای ساماندهی مشکل آب این منطقه شد.
رجایی گفت: تدوین برنامه برای تسریع در اجرای طرحهای آبخیزداری و جدیت روستاییان در اولویت قرار دادن استفاده از روشهای نوین آبیاری در مزارع از مباحثی است که باید با توجه به مشکلات کم آبی منطقه مورد توجه واقع شود. دهستان خنجین با سه هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان کمیجان استان مرکزی است.

/ 0 نظر / 9 بازدید