آشنایی با دکتر سیدمحمد حسینی

وی در سال 1339 به خدمت آموزش و پرورش تهران درآمد و از سال 1350 به تدریس در دانشگاه پرداخت. در سال 1355 به وزارت فرهنگ و آموزش عالی منتقل شد و در حال حاضر در دانشگاه علامه طباطبایی به تدریس اشتغال دارد.
از آقای دکتر حسینی مقاله هایی به مناسبت کنگره های بزرگداشت خواجوی کرمانی، شهریار، حزین لاهیجی و سایر مشاهیر علم و ادب منتشر شده است.
کتابهای زیر نیز از آثار ایشان است:
1. تصحیح و تحقیق جلدهای 2 و 3 تفسیر «جوامع الجامع» فضل بن حسن طبرسی با عنوان همکاری با استاد دکتر ابولقاسم گرجی
2. قواعد زبان عربی 1 و 2، دانشگاه پیام نور
3. قرائت زبان عربی 1 و 2 و 3، دانشگاه پیام نور
 

آشنایی با کتاب

 «نامه ها و پیمانهای سیاسی حضرت محمد (ص)»

نامه ها و پیمانهای سیاسی حضرت محمد (ص) و اسناد صدراسلام/ تحقیق و گردآوری دکتر محمد حمیدالله، ترجمۀ دکتر سیدمحمد حسینی

 .- تهران: انتشارات سروش، 1374.

کتاب حاضر مجموعه ای غنی از نامه ها و پیمانهای حضرت پیامبر(ص) و اسناد صدر اسلام است که آن را می توان منبع معتبری برای درک حقایق تاریخ، سیاسی، دینی، اقتصادی دوران پیامبر(ص) و خلفای راشدین محسوب کرد.
در ابتدای کتاب مقدمه ای جامع و ارزشمند از مترجم گنجانده شده که به بررسی سبک و سیاق نوشته های پیامبر می پردازد. مواد و مطالب کتاب مستند به منابع معتبر تاریخ است که فراوانی و تنوع آنها از امتیازات خاص اثر است. کتاب متشکل از 4 بخش است که در پایان، بخشی به منابع و مآخذ محقق و مترجم، واژه نامه و فهرست راهنما اختصاص یافته است.

/ 1 نظر / 24 بازدید
طیبه

با سلام و خسته نباشید. از این که کار بسیار خوب و پسندیده معرفی چهره های بزرگ شهر عزیزمان را انجام می دهید کمال تشکر را دارم در ضمن می خواستم ببینم می شود این کتاب را کدام انتشارات چاپ کرده است چون من برای تحقیقاتم به ان نیازمندم با تشکر