فيلم: انگليسي‌ها در حال جاسوسي بودند

وي گفت: «ما به نوعي به جمع آوري اطلاعات نيز مي‌پردازيم، زيرا آنها (سرنشينان كشتي‌هاي بازرسي شده) اطلاعاتي داشته باشند،‌ زيرا روزها است كه در دريا هستند،‌ مي‌توانند اين اطلاعات را در اختيار ما بگذارند.»

يكي از نيروهاي دريايي انگليس در مصاحبه‌اي كه پيش از دستگيري با يك شبكه خبري انجام داده و اكنون پخش شده است،‌ گفت تيمش در زمان گشت‌زني به جمع آوري اطلاعات مي‌پرداخته است.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، در حاليكه نيروهاي تفنگدار دريايي و ملوانان انگليسي دستگير شده در ايران، پس از آزادي به جمع خانواده‌هاي خود پيوسته‌اند، شبكه خبري اسكاي نيوز انگليس مصاحبه‌ با سروان كريس اير، يكي از اعضاي اين تيم را پخش كرد كه ابهامات جديدي را درباره ماموريت اين افراد در خليج فارس مطرح كرده است.
اين مصاحبه پيش از دستگيري ملوانان انجام شده اما تا به حال پخش نشده بود. اين افسر در مصاحبه خود اعلام كرده بود تيمش در زمان گشت‌زني به جمع‌آوري اطلاعات نيز مي‌پرداخت.
وي گفت: «ما به نوعي به جمع آوري اطلاعات نيز مي‌پردازيم، زيرا آنها (سرنشينان كشتي‌هاي بازرسي شده) اطلاعاتي داشته باشند،‌ زيرا روزها است كه در دريا هستند،‌ مي‌توانند اين اطلاعات را در اختيار ما بگذارند.»
اير همچنين مدعي شد نيروهاي نظامي ايران بصورت غيرقانوني وارد كشتي‌هاي عراقي مي‌شوند.
وي مدعي شد: «اين كشتي توسط ايراني‌ها مورد سرقت قرار گرفته بود، حدود سه روز پيش آنها مقداري پول دزديده‌اند، اين افراد سرباز بوده‌اند و ظاهرا اين اتفاق بارها افتاده است. لذا بهتر است ما به جمع‌آوري اطلاعات درباره ايراني‌ها بپردازيم.»
وزات دفاع انگليس هرگونه نقش اطلاعاتي براي اين نيروها را رد كرده است اما مدعي شد آنها غالبا با فرماندهان كشتي‌هاي حاضر در خليج فارس و اروند رود صحبت مي‌كرده‌اند تا بدانند چه كسي از اين آب‌ها استفاده مي‌كند.
دس براون،‌ وزير دفاع انگليس نيز در مصاحبه با اين شبكه مدعي شده بود بر اساس ماموريت‌هاي تعيين شده توسط سازمان ملل، نيروهاي ارتش قدرت آن را دارند كه درباره محيط كار خود اطلاعات جمع‌آوري كنند.
سروان اير در اين مصاحبه اعلام كرده بود: ما به ارزيابي موقعيت‌مان مي‌پردازيم تا مطمئن شويم تمامي اقدامات امنيتي انجام شده است.

شبكه اسكاي نيوز اعلام كرده است از پخش اين مصاحبه تا زمان اطمينان از آزادي اين ملوانان خودداري كرده بود.

براي مشاهده فيلم شبكه اسكاي نيوز بر روي لينك‌هاي زير كليك كنيد.

بخش کامل

بخش کوتاه

/ 0 نظر / 7 بازدید